KAPICI DAİRESİ VEYA SIĞINAK KULLANIM HAKKI YÖNETİM PLANI İLE BAĞIMSIZ BÖLÜMLERE BIRAKILAMAZ-EVREN ÖZMEN

Yönetim planına göre ortak alanlar dairelerin özel kullanımına bırakılabilir mi ?

Ana gayrimenkulün yönetim tarzı, kullanma maksat ve şeklinin düzenlenmesi kapsamında olarak bazı ortak yerlerin, yönetim planı ile -ayni hak bahşetmeyecek biçimde- bir veya birkaç bağımsız bölümün kullanımına bırakılması mümkün olup, bu gibi hükümlerin yönetim planında yer alması yasaya aykırılık oluşturmayacak, ancak ortak yerlerde projeye aykırı inşaat ve değişiklik yapılmasına, kapıcı dairesi ve sığınak gibi mutlak ortak yerlerin kullanım hakkının bir veya birkaç bağımsız bölüme bırakılmasına, Yasa’nın 19. veya 44. maddelerindeki koşulların bertaraf edilmesine yönelik hükümlere yönetim planında yer verilemeyecektir.

Ekran Resmi 2016-01-27 07.07.06

Sorunuzu bize buradan iletebilirsiniz