KOOPERATİF ORTAKLIĞINDAN ÇIKMAK İÇİN NE YAPMAK GEREKLİDİR ?-MALİ MÜŞAVİR EVREN ÖZMEN

ORTAKLIKTAN ÇIKMA: Madde 13- Her ortak, hesap senesi sonundan en az bir ay önce yönetim kuruluna yazı ile başvurmak suretiyle ortaklıktan çıkabilir. Yönetim kurulu bu hükme uygun olarak yapılacak isteğe rağmen, yazılı başvurunun kooperatif kayıtlarına girişinden itibaren bir ay içinde kabulden kaçınırsa, ortak, çıkma dileğini noter aracılığı ile yönetim kuruluna bildirir. Bildiri tarihinden itibaren çıkma gerçekleşir

Sorunuzu bize buradan iletebilirsiniz