Kooperatiflerde devir teslim

Kooperatiflerde yönetim ve denetim kurulları devir teslim yapmak zorunda mıdır ? Sadece yönetim kurulunun yapması yeterli midir ?

Detaylı bilgi için info@ozmconsultancy.com

Ekran Resmi 2016-07-20 11.46.09

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Konut Yapı Kooperatifi Ana sözleşmesinin 73. maddesi gereğince, yönetim kurulu üyeleri ve kooperatif memurları görev devir ve teslimleri sırasında sorumlulukları altındaki para, mal, defter, belge ve diğer kooperatif varlıklarını bir tutanakla yeni görevlilere teslim etmekle yükümlüdür. Eski yönetim kurulunca bu yükümlülüğün yerine getirilmemesi durumunda, yeni yönetim kurulunun yargı organlarına başvurarak devir ve teslim işlemlerinin gerçekleştirilmesini sağlamaya çalışması mümkün bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir