Site Yönetim planları kat mülkiyeti kanununa aykırı düzenlenebilir mi ? Geçici yönetim kurulunun süresi ne zaman biter ?-EVREN ÖZMEN

Geçici yönetim Madde 73 – (Ek: 14/11/2007-5711/22 md.) Yönetim plânında toplu yapı temsilciler kurulu oluşuncaya kadar, bu kurulun görevlerini üstlenmek, yetkilerini kullanmak ve kurulun oluşması için gerekli girişim ve çağrılarda bulunmak üzere, bir geçici yönetim kurulması öngörülebilir. Bu takdirde yönetim plânında geçici yönetimin nasıl oluşacağına ve ne zamana kadar devam edeceğine ilişkin hükümlere yer verilir. Geçici yönetim en geç toplu yapının bitimini izleyen bir yıl sonrasına kadar devam edebilir. Bu süre, her halde toplu yapı kapsamındaki ilk yapı ruhsatının alınmasından itibaren on yıl geçmekle sona erer.

Reklamlar

One thought on “Site Yönetim planları kat mülkiyeti kanununa aykırı düzenlenebilir mi ? Geçici yönetim kurulunun süresi ne zaman biter ?-EVREN ÖZMEN

Sorunuzu bize buradan iletebilirsiniz