Sitelerde kat mülkiyeti ne zaman devreye girer ? EVREN ÖZMEN DANIŞMANLIK

Kat Mülkiyeti Kanununun uygulanabilmesi için, ana taşınmazda kat mülkiyetine geçilmiş olması ya da anılan yasanın 17. maddesinde açıklandığı üzere kat irtifakı kurulmuş olup, yapının fiilen tamamlanmış ve bağımsız bölümlerin 2/3`nün fiilen kullanılmaya başlanılmış olması gereklidir. Her iki halde de , yapı veya yapıların tek bir parsel üzerinde bulunması zorunludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir