634 sayili kat mulkiyeti kanununa göre denetçinin malik olmasi zorunlu mudur ?-Kemal OZMEN

KMK nun 41. maddesinde ”Kat malikleri kurulu denetim işini, kendi aralarından sayı ve arsa payı çoğunluğuyla seçecekleri bir denetçiye veya üç kişilik bir denetim kuruluna verebilir” denilmektedir. Bu maddeye göre, denetçi atanması mutlaka kat malikleri arasından yapılacaktir. Kat maliki olmayan kişiler denetçi veya denetim kurulu üyesi olarak seçilemezler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir