KOOPERATİFLER NEREYE NASIL ŞİKAYET EDİLİR ?

1)   SS. ……….. Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi ortağıyım. Kooperatif yönetim kurulu üyelerinin Kanun ve anasözleşmeye aykırı faaliyetleri bulunmakta, kooperatifin  hesaplarının denetlenmesini nereden ve nasıl isteyebilirim?
Her kooperatif ortağı kooperatiflerinin tüm faaliyetlerinin ve hesaplarının incelenmesini;  1-İlgili kooperatifin Denetim Kurulu Üyelerinden Kooperatifler Kanununun 66 ve 67 nci maddelerine istinaden denetlenmesini, 2- Veya  aynı Kanunun 90 ıncı   maddesi i çerçevesinde müfettişlerce denetlenmesini Bakanlığımızdan talep edebilirler. 3-Yine ortaklar kooperatiflerinin Ticaret İl Müdürlüğünce görevlendirilecek personelce denetlenmesini isteyebilirler.
[contact-form-7 404 "Not Found"]

6 thoughts on “KOOPERATİFLER NEREYE NASIL ŞİKAYET EDİLİR ?

  1. Ben nigdede bir esnafim hic bir sorunum olmadigi halde kredi cekemiyorum ve benden sonra yazilan arkadaslar on bes yirmi gun icinde cektiker bu nasi oluyor..

      1. Taşıyıcılar kooparatifi ortaklarındanım , yönetimin usulsüz ve adalatsiz hareketlerini nereye hangi yolla şikayet edebilirim?

  2. Ss.motorlu taşıyıcılar Kooperatifi üyesiyim yönetim, üyelere sormadan 16 yeni üye kaydı yaptı bu yaptıgı üyelerin yol güzergahı da yok oy kullanmaları için üye yapılmış, bu üyeleri nasıl iptal ettirebiliriz

    1. Ana sözleşmenize göre ortaklık kayıt etme yetkisinin kime ait olduğunu öncelikle kontrol etmeniz gerekmektedir.

    2. Tasiyicilar kooparitifi üyesiyim kooparatif başkanı üyeleri hiçe sayarak zimmetine para geçiriyor nereye şikayet edebilirim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir