DERNEKLERDE VEKALET OLUR MU ?-MALİ MÜŞAVİR EVREN ÖZMEN

bu konuda Dernek Tüzüğünün 10.maddesinin “Toplantı Usulü” başlığını taşıyan bölümünde

“Üye oyunu şahsen kullanmak zorundadır. Tüzel kişinin üye olması halinde tüzel kişinin yönetim kurulu başkanı veya temsille görevlendireceği kişi oy kullanır.” hükmü yer almaktadır. (Şirketlerin temsilcilerinin, Karar Defterinde temsilci olduklarına dair kararı temsilci dilekçelerine eklemeleri istenilmektedir. Şirketin üyelik kaydı sırasında verilen belgelerde bir değişiklik yoksa ilk verilen temsilcilik belgesi geçerli olmaktadır. Ancak şirket temsilcisi değişiyor ise, yeni temsilcilik kararını dilekçeye eklemesi istenilmektedir. Her iki durumda da temsilci görevlendirildiğine dair kararın genel kurula gelirken temsilcinin yanında olması gerekmektedir.)

[contact-form-7 404 "Not Found"]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir