Kooperatiflerde Genel kurula Çağrıya yetkisi olanlar kimlerdir ?-ÖZMEN MÜŞAVİRLİK

             1. Çağrıya yetkisi olanlar:

             Madde 43 – (Değişik: 6/10/1988 – 3476/10 md.)

             Yönetim kurulu veya anasözleşme ile bu hususta yetkili kılınan diğer bir organ ve gerektiğinde denetçiler kurulu, ortağı olduğu üst birlik ve tasfiye memurları genel kurulu toplantıya çağırma yetkisine sahiptirler. Ancak genel kurul yukarıda belirtildiği şekilde toplanamadığı takdirde ilgili bakanlık genel kurulur toplantıya çağırma yetkisine sahiptir.

Sorunuzu bize buradan iletebilirsiniz